icon
  • icon
  • icon
  • icon
  • icon

Національна асоціація дослідників Голодомору-геноциду українців

icon
  • icon
  • icon
  • icon
  • icon

Національна асоціація дослідників Голодомору-геноциду українців

У Києві відбулася міжнародна наукова конференція з теми геноциду українців

У Києві відбулася міжнародна наукова конференція з теми геноциду українців

19 листопада 2024 року в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова відбулася міжнародна наукова конференція дослідників геноциду українців у XX - на початку XXI століття «Правда про геноцид українців: запорука перемоги демократичного світу». Захід приурочено вшануванню пам’яті українців знищених комуністичним тоталітарним режимом у роки 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 років, а також злочинів путінського рашистського режиму 2014–2024 років.

Організатори:

Конференція організована низкою провідних наукових установ за підтримки громадських організацій. Серед них Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національна асоціація дослідників Голодомору-геноциду українців, а також міжнародні організації, включаючи міжнародні організації.

Під час пленарного засідання обговорювалися ключові теми:

Історичні та ідейно-політичні аспекти геноциду українців.

Соціально-економічні та морально-психологічні наслідки геноциду.

Роль міжнародної спільноти у підтримці українців у найскладніші періоди історії.

Учасники конференції засудили діяльність в Україні пʼятої колони, конкретно вказавши їх прізвища: Д. Табачника, Е. Лібанову, О. Ткаченка, А. Дробовича, Г. Боярка. Л. Гриневич. Л. Якубову, діяльність яких під час російсько-української війни загрожує національним інтересам України.

Мета заходу полягала у донесені правди про злочини кремля проти українськоі нації до українського суспільства та міжнародної спільноти, а також сприяти консолідації демократичного світу у протистоянні сучасним воєнним злочинам та злочинам проти людства.

Участь у конференції взяли науковці, студенти, дослідники, дипломати, представники громадських організацій та усі зацікавлені у збереженні історичної пам’яті та боротьбі за правду.

За підсумками роботи підготовлене звернення до української влади.