У ПІВНІЧНІЙ МАКЕДОНІЇ ВІДБУЛАСЯ ЛЕКЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ ПРО ГОЛОДОМОР
На Філософському факультеті македонського Університету Св. Кирила та Мефодія у Скоп’є 8 червня відбулася відкрита лекція академіка і професора Київського Національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Сергійчука та доктора історичних наук Олесі Стасюк, які досліджують тему Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Повідомляє Посольство України в Північній Македонії.
Захід відкрив Декан Філософського факультету УКІМ зазначивши, що згадана тема є неймовірно важливою і потребує все більшого обговорення і висвітлення.
Своєю чергою Посол України Лариса Дір подякувала Декану Р. Дуєву за надання можливості зібратися у стінах Університету, щоб донести більше інформації про Україну, про злочини, які вчиняє держава-агресор РФ в Україні.
Також серед іншого вона зазначила, що 6 червня РФ підірвала Каховську Гідроелектростанцію, що є масштабною техногенною катастрофою. Затоплено десятки населених пунктів, тисячі і тисячі людей без житла, зруйновано екосистему.
«Масштаби злочинів, що вчиняються РФ збільшуються. Вчинення геноциду й екоциду – це сутність кремлівського режиму. РФ проводить масштабні дезінформаційні кампанії з метою приховати злочини, розраховує на страх і на атмосферу байдужості», – сказала пані посол.
Лариса Дір наголосила, що для України зараз важливо, як допомога зброєю та засобами протиповітряної оборони, так і підтримка з боку держав, які визнають дії РФ, які вчиняються на території України геноцидом. Також важливо визнати Голодомор в Україні геноцидом Українського народу.